Czy powinnam skonsultować z lekarzem taki ból?

Mam od paru dni promieniujący ból od szyi do ramienia (po jednej stronie). Wydaje mi się, że mogło mnie przewiać. Stosowałam voltaren i plaster rozgrzewający na bolące miejsce, ale niewiele do pomaga. Cięzko mi się nawet rusza szyją, ból jest bardzo uciążliwy, zwłaszcza przy pracy biurowej. Czy powinnam zgłosić się do lekarza po jakieś leki, czy można domowymi sposobami to leczyć?

Biorąc pod uwagę długi czas trwania objawów i wynikające z nich ograniczenie sprawności - wizyta jest jak najbardziej wskazana. W pierwszej kolejności może to być lekarz POZ lub internista. Docelowo ortopeda. Warto byłoby również zasięgnąć porady fizjoterapeuty lub osteopaty. Proponuję sprawdzić, czy Pani miejsce pracy jest ergonomicznie ustawione oraz robić częste (co 30 min) krótkie przerwy połączone z radykalną zmianą pozycji (najlepiej wstać i się porozciągać). Po pracy warto podejmować łagodną aktywność ruchową, np. trucht, unikać natomiast długiego przebywania w wymuszonych pozycjach. Do spania warto zadbać o odpowiednią poduszkę np. ortopedyczną z wypełnieniem z pianki memory.