Czy powinnam zbadać hormony?

Witam. Mam 23 lata, jeszcze nie mam dzieci. Od zawsze miałam nieregularne miesiączki i nadmierne owłosienie. To znaczy włoski na skórze są jasne, ale jest ich bardzo dużo. Nawet mój brat ma ich mniej. Jednak zaczęłam się martwić, bo niedawno zauważyłam, że w okolicach brody zaczęły mi rosnąć ciemniejsze włoski, na piersiach też zauważyłam kilka. Jestem szczupła, przy wzroście 165 cm ważę 47 kg, a piersi nigdy nie miałam dużych. Czy powinnam zrobić badania hormonalne? Pozdrwiam, Angie
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń funkcji różnych gruczołów wewnątrzwydzielniczych. Doradzam wizytę u endokrynologa lub ginekologa endokrynologa, który dzięki informacjom z wywiadu oraz badania fizykalnego odpowiednio ukierunkuje diagnostykę.

Pozdrawiam