Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam zrezygnować z przerwy?

Przy ostatniej tabletce (21) tabletek antykoncepcyjnych OC 35, godzinę po jej przyjęciu, zjadłam posiłek zawierający ok 2 ząbki czosnku. Dzień wcześniej jadłam ten sam posiłek tylko że 2-3 h po jej przyjęciu. Czy tabletki zostały dobrze wchłonięte? Czy powinnam zrezygnować z przerwy na krawienie i od razu zacząć nowe opakowanie czy nie ma potrzeby?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

czosnek nie wpływa w żaden sposób na skuteczność antykoncepcji, podobnie jak żaden inny składnik pokarmowy, spożywany z umiarem.

Stąd też nie ma Pani powodu do obaw – zostało zachowane pełne działanie antykoncepcyjne i nie ma powodu, by rozpoczynać blister wcześniej.

O tym, co może osłabiać działanie pigułek antykoncepcyjnych przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy