Czy powinny mnie martwić te powiększone węzły?

Witam, od długiego czasu mam powiększony węzeł chłonny za uchem. Lekarz stwierdził, że to nic takiego i żebym się nie przejmowała ale około miesiąc temu wyczułam na części potylicznej głowy kolejny powiększony węzeł chłonny mimo, że nie przechodziłam żadnych infekcji. Podobnie jak ten za uchem ma około 1 cm jest nieprzesuwalny, twardy, nie rośnie. Gdy byłam u lekarza z nowym węzłem ten stwierdził, że to tylko kształt mojej czaszki ale ja jestem pewna, że tego wcześniej nie było. Dodam, że miałam wykonaną pełną morfologię krwi wraz z OB i LDH. Wyniki wyszły w normie. Czy powinnam się tym martwić?

Kryterium powiększenia węzła jest wymiar przekraczający 1 cm. Jeżeli jest Pani zaniepokojona, warto rozważyć wykonanie USG węzłów chłonnych.