Czy poziom IgG spowodowany jest świeżą infekcją?

Witam, Jestem kobietą (28l.). Moim problemem jest toksoplazmoza. Pierwszy raz skierowana zostałam na badania w listopadzie 2016r. przez powiększone węzły karkowe. Od tamtego czasu cały czas toksoplazmoza jest aktywna, badania wykonuję regularnie ponieważ coraz częsciej myslę o potomstwie. W niedawnych badaniach bardzo gwałtownie spadła awidność IgG czym to może być spowodowane, czyżby świeża infekcja? :(. Przedstawiam dotychczasowe wyniki i proszę o radę co robić 3.11.2016r. IgG >650 IU/ml IgM 5,26 COI - dla IgG wynik dodatni >=8,8 IU/ml, dla IgM wynik reaktywny >1,0 COI 02.2017 - IgG 682 IU/ml , IgM 3,0 COI , awidność IgG 0,21 05.2017 - IgG 279 IU/ml , IgM 2,5 COI, awidność IgG 0,3 08.2017 - IgG 107 IU/ml , IgM 2,0 COI, awidność IgG 0,24 5.01.2018 - IgG 72,9 IU/ml , IgM 2,8 COI, awidność IgG 0,28 23.02.2018 - IgG 87,4 IU/ml , IgM 2,4 COI, awidność IgG 0,13 ! Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, umówioną wizytę u ginekologa mam za niecały miesiąc, więc wszelkie porady mile widziane :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Awidność oznacza zdolność wiązania antygenu i przeciwciała. O świeżej infekcji mówi nam poziom przeciwciał IgM. Gdyby wystąpiło nadkażenie ich poziom by wzrósł (u Pani utrzymuje się na podobnym poziomie). Ponowna infekcja w Pani przypadku jest mało prawdopodobna. Warto skonsultować te wyniki ze specjalistą chorób zakaźnych.