Co znaczy ten wysoki poziom IgG?

Witam, Jestem w 7 miesiącu ciąży. Na zlecenie lekarza prowadzącego wykonałam badania Toxo IgG oraz IgM. Wyniki są następujące przeciwciała w klasie IgG 385,40 IU/ml natomiast przeciwciała w klasie IgM 0,310 COI. Dodam, że przy okazji pierwszej ciąży w 2012 roku również wykonywałam te badania, wówczas wyniki były następujące przeciwniała w klasie IgG 34,3 IU/ml i miesiąc później 40 IU/ml oraz IgM 0,046 S/CO i miesiąc później 0,048 S/CO. Czy najświeższy wynik wysoki poziom IgG powinien mnie martwić ?Czy dla pełnej wiedzy powinnam wykonać dodatkowe badania. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wyniki wskazują raczej na to, że w przeszłości przeszła Pani toksoplazmozę i obecnie nie ma ryzyka ponownej infekcji. Oczywiście w razie wątpliwości proszę poradzić się lekarza prowadzącego.