Czy prawidłowo przebiegająca ciąża oznacza, że progesteron jest w normie?

Czy dobrze zagnieżdżona dzidzia w macicy i dobrze zamknięta macica oznaczają, iż progesteron jest wytwarzany w odpowiednich ilościach?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Progesteron jest wydzielany przez ciałko żółte (w jajniku) do momentu wytworzenia się łożyska z kosmówki. Jego poziom zależy od działania ciałka żółtego, a nie od tego czy płód jest w macicy.
Także przy ciąży pozamacicznej poziom progesteronu wzrasta wraz ze wzrostem płodu.
Z poważaniem