Czy przed ciążą należy stosować Acard?

Witam, jesienią straciłam ciąże, nie rozwinęło się serce. Moja ginekolog stwierdziła, że jeśli teraz test ciążowy wypadnie pozytywnie powinnam zacząć przyjmować acard jeszcze zanim zdążę przyjść do niej. Czy na pewno jest to właściwe?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W pewnych sytuacjach (jak np. zespół antyfosfolipidowy) aby zapobiec powikłaniom należy stosować leki przeciwpłytkowe jak np. acard. Wskazania zawsze powinien rozpatrzeć lekarz ginekolog. Jeżeli ma Pani jednak wątpliwości może Pani zasięgnąć opinię innego specjalisty. Niezbędny jest w tym wypadku dokładny wywiad, dlatego moja odpowiedź może być tylko taka ogólna.