Czy przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest konieczna?

Witam. Od roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Zostało mi 7 tabletek i chciałabym na jakiś czas je odstawić, bo wiem, że jest tak zalecane, ponieważ musi się pojawić naturalna miesiączka. Chciałam zapytać, jakie mogą być skutki i na jaki czas jest zalecana przerwa? Dodam, że podczas przyjmowania tabletek nie miałam żadnych skutków ubocznych. Czy podczas brania ostatnich tabletek można się kochac z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia, tuż przed odstawieniem?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy stosowaniu nowoczesnej antykoncepcji hormonalnej przerwa w stosowaniu pigułek nie jest konieczna, a może tylko narazić kobietę na niechciana ciążę. Jeśli jednak koniecznie chciałaby Pani zrobić taką przerwę, to może ją Pani wprowadzić np. za jakiś rok (czyli po 2 latach stosowania). Może ona trwać np. pół roku. Przez ten czas musi Pani oczywiście stosować inną formę antykoncepcji. Proponuję, aby przedyskutowała to Pani jeszcze ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam!