Czy przez zaistniałą sytuację mogę być w ciąży?

Witam, ponad tydzień temu byłam na imprezie i wypiłam nieco za dużo. Uprawiałam wtedy seks z zabezpieczeniem, jednak jedna z prezerwatyw zsunęła się i została w mojej pochwie. Dopiero dzisiaj ze mnie wypadła i nie ukrywam, przyprawia mi to bardzo dużo stresu. Oczywiście po stosunku - tak na wszelki wypadek - przyjęłam tabletkę "dzień po" i kilka dni temu pojawił mi się okres, jednak wciąż obawiam się, że przez zaistniałą sytuację mogę być w ciąży. Czy jest to w ogóle możliwe?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro okres pojawił się w terminie a tuż po stosunku przyjęła Pani antykoncepcję awaryjną to ryzyko ciąży jest niewielkie. Nie podała Pani informacji dotyczących cyklu miesiączkowego i owulacji, a skuteczność tabletki awaryjnej jest w dużej mierze zależna od tych czynników, ale najprawdopodobniej miała Pani wówczas dni niepłodne.

Proszę mieć również na uwadze, że przyjęcie tabletki awaryjnej może wiązać się z występowaniem krwawień śródcyklicznych i to one mogły pojawić się zamiast miesiączki. Jeśli jednak jest Pani pewna, że krwawienie nie różniło się od poprzednich menstruacji, to prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju.

Linki do podobnych pytań znajdzie Pani poniżej. Być może odpowiedzi udzielone pod nimi okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-partnerka-moze-byc-w-ciazy-jesli-prezerwatywa-zsunela-sie-w-trakcie-seksu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-podczas-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przed-okresem-i-antykoncepcja-awaryjna-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.