Czy przy Hashimoto powinnam ograniczyć cukier, laktozę i gluten?

Witam! Ostatnio pisałam tutaj o guzkach na szyi podejrzenie powiększone węzły chłonne po USGokazało się że jest to torbiel podczas wizyty u endokrynologa lekarz powiedział mi że mam zmiany torbielowate oraz początki choroby Hashimoto, lekarz kazał się zgłosić za 3 miesiące na badania kontrolne,czytałam gdzieś że przy tej chorobie trzeba ograniczyc cukier, laktoze oraz gluten ile w tym prawdy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie słyszałam o badaniach, które wiązałyby spożywanie cukru i glutenu z chorobą Hashimoto. Również w trakcie leczenia nie ma zaleceń, które mówiłyby o konieczności ograniczenia spożywania cukrów oraz glutenu.