Czy przy padaczce w ciąży można zmienić lek na Lamotrygine?

Witam mam 30 lat od 15 roku życia choruje na padaczkę. Zażywam leki Depakine 500 i Topamax 50 2×dziennie. Obecnie od 2 miesięcy 1 × dziennie. Niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży. To początek 3 tydz. Wiem że te leki są szkodliwe dla dziecka dlatego mam pytanie czy mogę przejść na Lamotrygine.??? Jakie niesie to za sobą pozytywy , a jakie negatywy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam!
Depakina Chrono ma dość mocne właściwości teratogenne i w ciąży kategorycznie nie należy jej stosować. Lamotrygina jest lekiem, który jest proponowany jako zamiennik w takich przypadkach. Ewentualnych zmian w leczeniu powinien dokonać lekarz leczący, sama niech Pani tego nie robi!
Powodzenia
W. Łuczkowski.