Czy przy raku jajnika należy ograniczyć cukier?

Czy przy raku jajnika należy ograniczyc cukier, a może całkowicie z niego zrezygnować? czy nalezy stosować jakąs dietę? A co z wyjazdami np. nad morze czy w góry, czy mozna zmieniac klimat?

Witam serdecznie.
Rak jajnika nie jest wskazaniem do całkowitej rezygnacji czy znacznego ograniczania ilości cukru w pożywieniu. Powinna Pani stosować się do ogólnie przyjętych zasad zdrowego, zbilansowanego odżywiania się. Nie ma również przeciwwskazań do zmian klimatu i odbywania podróży (o ile pozwala na to Pani stan ogólny, wydolność fizyczna itd.).