Czy przyczyną rozstępów może być wysoki kortyzol?

Witam! Wszedzie czytam ze przyczyna rozstepow jest wysoki kortyzol. Ja mam rozstepy "od dziecka", duzo i brzydkie. Przy okazji diagnostyki endokrynologicznej okazalo sie ze mam bardzo niski koryzol, okresowo ponizej normy. Niestety dalsza diagnostyka nic nie wniosła, uslyszalam ze byc moze to moj urok wlasny. Czy powinnam jednak probowac dalszej diagnostyki? Ela

Pani Elżbieto
Niestety niektóre osoby posiadają skłonność do tworzenia się blizn i rozstępów.O ile diagnostyk hormonalna nic nie wniosła musimy przyjąć że tak jest w Pani przypadku.
Jeśli rozstępy są bardzo widoczne proszę spróbować terapii osoczem bogatopłytkowym.