Czy przyjmując ten lek można zastosować gaz rozweselający podczas wizyty u dentysty?

Witam, przyjmuję lek Asertin codziennie. Czy przyjmując ten lek można zastosować gaz rozweselający podczas wizyty u dentysty? Proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Dziękuję za zadane pytanie.

Asertin to lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jest stosowany w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, a także w niektórych przypadkach w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Działa poprzez zwiększenie stężenia serotoniny w mózgu, co pomaga poprawić nastrój i zmniejszyć objawy lękowe. Powyższy specyfik, będący lekiem przeciwdepresyjnym, może wchodzić w interakcje z różnymi substancjami, w tym z anestetykami stosowanymi w stomatologii.

Przyjmowanie leków wpływających na układ nerwowy wymaga szczególnej ostrożności przy planowaniu zabiegów stomatologicznych z użyciem środków znieczulających, takich jak gaz rozweselający. Dlatego warto przed zabiegiem skonsultować się zarówno z lekarzem dentystą, jak i lekarzem prowadzącym, który przepisał Asertin. Oni najlepiej ocenią, czy w Pana przypadku zastosowanie gazu rozweselającego jest bezpieczne.

Proszę pamiętać, że każdy organizm może inaczej reagować na połączenie leków i anestetyków, dlatego tak ważna jest indywidualna konsultacja medyczna przed zabiegiem.

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzylekowe

https://portal.abczdrowie.pl/podtlenek-azotu-charakterystyka-zastosowanie-w-chirurgii-stomatologia-dodatek-do-zywnosci-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/znieczulenia-u-dentysty-charakterystyka-rodzaje-przeciwwskazania-cena

Życzę powodzenia i bezstresowej wizyty u stomatologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.