Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęk 14-letniej córki przed wizytą u dentysty

Dzisiaj po obiedzie mojej córce(14) złamal sie zab na pól i odpadl jest w srodku taki czarny. Chce isc z nią do dentysty ale ona się boi i bardzo placze. Co robić?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Lęk przed bólem, który niestety kojarzy się z dentystą, jest całkiem zrozumiały. Dodatkowo prawdopodobnym jest, że córka płacze, bo boi się oszpecenia- wiek w jakim się znajduje jest szczególnym okresem, w którym chcemy wyglądać atrakcyjnie, a zważywszy na przemiany jakie się dokonują w organizmie, może być to trudne. Dodatkowo - boimy się tego co jest nieznane. Córka nie wie, co ją czeka w gabinecie, co dentysta będzie robił, czy będzie to bolało, czy będzie nieprzyjemne. Tak więc myślę, że warto poruszyć te tematy w rozmowie z córką. Oprócz tego nie oszukiwać- już od najwcześniejszych lat, że zabieg nie będzie bolał, jeśli wiemy, że może być bolesny, a szczerze powiedzieć, że będzie bolało, ale np. że są mozliwości znieczulenia.
Dobrze jest też wybrać dla dziecka dentystę, który specjalizuje się w stomatologii dziecięcej, a jeśli nie ma takiej możliwości - porozmawiać z lekarzem stomatologiem na temat obaw córki i poprosić o wyjaśnienia, co będzie robione i jakie są możliwości zminimalizowania bólu.

0

14 lat to nie wiek na takie zachowanie, 14 latki często już same są już w gabinecie , córka za dwa lata będzie miało prawo współdecydować o leczeniu.
Czy ktoś córkę straszył dentystą?

0

Warto spróbować leczenie w podtlenku azotu (gaz rozweselający). Jeżeli będzie trudna współpraca to zawsze można skorzystać z narkozy.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy