Lęk 14-letniej córki przed wizytą u dentysty

Dzisiaj po obiedzie mojej córce(14) złamal sie zab na pól i odpadl jest w srodku taki czarny. Chce isc z nią do dentysty ale ona się boi i bardzo placze. Co robić?

Dobrze jest też wybrać dla dziecka dentystę, który specjalizuje się w stomatologii dziecięcej, a jeśli nie ma takiej możliwości - porozmawiać z lekarzem stomatologiem na temat obaw córki i poprosić o wyjaśnienia, co będzie robione i jakie są możliwości zminimalizowania bólu.

14 lat to nie wiek na takie zachowanie, 14 latki często już same są już w gabinecie , córka za dwa lata będzie miało prawo współdecydować o leczeniu.
Czy ktoś córkę straszył dentystą?