Czy psycholog lub psychiatra może wypisać całoroczne zwolnienie z wfu?

Witam, ja chciałam zapytać czy psycholog lub psychiatra może napisać mi zwolnienie całoroczne z wf? Oczywiście nie bez powodu... Oprócz tego, że nie widzę na prawe oko, kiedyś miałam straszną traumę. Przed każdą lekcją boli mnie brzuch, głowa i cała się trzęsę. Ciągle się tnę, nie ćwiczę, bo tak strasznie się boję, że nie dałaby rady. Nie wytrzymam tego, że wszyscy się będą na mnie patrzyli, i że musiałabym się przebrać przy innych.Nieraz chciałam się zabić przez te lekcje. Proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi na pytanie. To dla mnie bardzo ważne.

Według prawa lekarz może wypisać zwolnienie na maksymalnie 1 rok z zajęć WFu, również ze względu na problemy psychologiczne, więc jak najbardziej może Pani się zgłosić do lekarza psychiatry po takie zwolnienie. Pozdrawiam serdecznie, Iga Borkowska, www.maturitas.pl