Jakie można wykonywać ćwiczenia przy dużej wadzie wzroku?

Witam mam dużą wadę wzroku od długie czasu zatrzymała się jak na razie na -10. W szkole zawsze byłam zwalniania z zajęć wf. Chciałabym się dowiedzieć jakie ćwiczenia są dla mnie bezpieczne. Do tej pory czasami ćwiczę na steperze, rowerku stacjonarnym troche biegam często też robię długie takie szybsze marsze. Chciałabym się dowiedzieć co jest dla mnie bezpieczne.

Witam,
ilość minusów w okualrach ma się nijak do ćwiczeń fizycznych. Wiem! wszyscy mówią inaczej.

Nie chodzi o to jak mocna są okulary ale w jakim stanie jest siatkówka w środku oka.
Trzeba ją zbadać i w zależności od jej stanu zadecydować. Oprócz bardzo nielicznych przypadków kiedy wysiłek fizyczny rzeczywoście jest niewskazany wada wzroku NIE JEST przeciwwsakaniem do wysiłku i ćwiczenia.

Na pewno nie powinna Pani natomaist ćwiczyć sportów kontaktowych czyli boksu i podobnych , siatkówki , koszykówki albo używać okualrów ochronnych. Tutaj chodzi o unikanie urazu.

Zwalnianie z w-f tylko dlatego że jest wada bez oceny stanu siatkókwi to jakaś bzdura.