Czy puchnięcie ust ma związek z alergią?

Witam Od pewnego czasu raz na jakiś czas puchną mi usta. W tym roku zdarza się to coraz częściej, bez konkretnej przyczyny nagle puchnie mi zazwyczaj któraś ze stron górnej wargi. Kiedyś robiono mi testy alergiczne, wykazało kilka alergenów, które mogłyby mnie uczulać, więc wszystkich z nich unikam i nie mam z nimi styczności. Jednak od dwóch tygodni mam problem z gardłem. Czuję jakby moje gardło było znieczulone, jakbym wzięła właśnie jakiś lek na ból gardła, który je znieczuliło. Na początku się tym nie przejmowałam, bo to zdarzało się raz na dzień i trwało kilkanaście minut, ale teraz mam takie uczucie cały dzień... Nie mam żadnych stresowych sytuacji ostatnio, uczucie występuje nawet, kiedy wracam po pracy do domu, więc wtedy jestem zrelaksowana. Czy to może być jakaś choroba, alergia czy raczej jest to na podłożu psychicznym?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że bardziej reakcja uczuleniowa. prosze koniecznie zgłosic się do lekarza rodzinnego/alergologa, po badaniu będzie można coś wiecej powiedzięć.