Czy rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu i test Cushinga mogą wykluczyć chorobę Cushinga?
Czy dobry rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu dobry test cushinga mogą wykluczyć chorobę cushinga ? wyniki : crp,ob, morfologia, potas, lh, prolaktyna, fsh normy ,kortyzol 29 norma 9-20 acth 68 norma 9-55 kortyzol po 2 mg DXM opadł do 1,7 /czyli prawidłowo/ MIałem też usg brzucha, wątroby, trzuski, tarczycy. Prześwietlenie płuc, echo serca itp. Objawy : nerwowość, niepokój, lęki ciśnienie ok 166/68 ale puls lubi być ok 99

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Najczęstsze błędy w odczycie poziomu cukru we krwi
Witam serdecznie,
Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest bardzo dokładnym badaniem aczkolwiek jak każde badanie jest obarczone błędem. Jest to badanie dodatkowe, które jest pomocne w postawieniu prawidłowego rozpoznania oraz włączenia leczenia.
Proszę z wszystkimi wynikami zgłosić się do lekarza prowadzącego celem konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.