Osłabienie, nerwowość, niskie ciśnienie a badanie kontrolne

TSH, FH, LSH,prolaktyna, rozmaz krwi, morfologia,potas w normie CRP 2 norma 0-5 , ft3 82 % , ft4 95 %. ATPO 199 norma do 36. Zrobiono : usg brzucha,prześwietlenie płuc,Rezonans magnetyczne głowy /bez kontrastu/. i test cushinga - wszystko ok. Mam hashimoto /usg tarczycy ok-lekkie pomniejszenie/ ale czemu mam także wysokie ACTH 59 norma 8-50, Dhea 55 norma 2-12 oraz Kortyzol 33 norma 9-25 ? Moje objawy to duże osłabienie, nerwowość , niskawe ciśnienie 99/62.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do endokrynologa, po wstępnym badaniu będzie można określić konieczność rozszerzenia badań. Być może konieczne będzie wykonanie TK jamy brzusznej.