Dzień Dobry Pani,
Przyznaję, że z dużym niepokojem przeczytałam Pani obszerną relację
z historii Pani małżeństwa.
Z Pani opisu wnioskuję, że nie jest Pani świadoma, co z Panią i u Pani się dzieje w relacji z Mężem, kiedy pojawia się trudność, i kiedy dochodzi do przemocy ze strony Pani Męża (bez komunikacji między Państwem).
Godzi się Pani na przemoc fizyczną/werbalną/psychiczną, domniemam, obawiając się jej większej eskalacji w przyszłości (na początku Państwa związku pojawiały się już dyskretne symptomy przemocy).
I słusznie, że pojawiły się u Pani tak mocne obawy, dotyczące zachowania Męża, wobec Pani, starszej Córki oraz dwójki Dzieci, które są obserwatorami tego, co dzieje się u Państwa w relacji.
Proszę już nie czekać i pilnie skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie, nr 12 421 92 82 (całodobowy numer interwencyjny) gdzie uzyska Pani specjalistyczne wsparcie/pomoc psychologiczną (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).
Proszę dodatkowo skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, od godz. 14.00-22.00 gdzie uzyska Pani potrzebne wskazówki oraz tak potrzebną Pani pomoc psychologiczną.
Jest to oferta skierowana do Osób dorosłych będących w kryzysie
emocjonalnym.
Taka współpraca ze Specjalistą będzie dla Pani pomocna, w podjęciu optymalnej dla Pani decyzji, dot. zachowania w sytuacji zagrożenia przemocą, dzwoniąc do tzw. Ogólnopolskiej "Niebieskiej Linii" pod nr 22 668 70 00 czynnej od 09.00-19.00.
Apeluję, by nie zostawała Pani sama, by podzieliła się Pani z zaufaną Osobą, że doświadcza Pani przemocy ze strony Męża.
Dla Pani Męża jest potrzeba pilnej pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej, celem wypracowania nowych metod radzenia sobie z emocjami, w trosce o siebie i Najbliższych.
Zasługuje Pani na szacunek i tylko godne życie!
Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605
Szanowna Pani,
mąż stosuje wobec Pani przemoc psychiczną i fizyczną, w związku z tym, że nieradzi sobie ze swoimi emocjami (problem wymaga leczenia psychiatrycznego), Pani też potrzebne jest wsparcie psychoterapeutyczne, ponieważ objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać zaburzenia lękowe (wymagana jest szczegółowa diagnostyka). Problem można zgłosić na policji, wszcząć niebieską kartę i cały program naprawczy dla rodziny, proszę zadbać o dzieci, ponieważ one przyglądają się tej dysfunkcjonalnej relacji. Pomoc można uzyskać w konkretnych placówkach, przesyłam linki;
http://ops.pl/kategoria/baza-instytucji/typ/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie/powiatowe-centrum-pomocy-rodzinie-w-lipnie/
http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna
http://www.mopslipno.pl/przemoc,0,0,0,0,mops_lipno,0.html
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/lipno/art/7126157,w-lipnie-dziala-punkt-konsultacyjny-dla-ofiar-przemocy-rodzinie,id,t.html
http://www.lipno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/k36/prewencja/patologie-spoleczne/niebieska-linia/923,Niebieska-linia.html
Pozdrawiam serdecznie
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Przemoc w rodzinie siostry – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Czy jestem ofiarą przemocy domowej? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Przemoc fizyczna i kłótnie w związku – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Przemoc fizyczna w rodzinie – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak zapomnieć o mężu, który zdradzał i źle traktował rodzinę? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Uzależnienie od alkoholu u męża i przemoc w domu – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Agresja słowna i przemoc psychiczna ze strony męża – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Obelgi i poniżanie ze strony ojca – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak pomóc osobie będącej ofiarą przemocy domowej – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Gdzie szukać pomocy przy przemocy w rodzinie? – odpowiada Lek. Marta Mauer-Włodarczak
artykuły
Ojciec alkoholik - dorosłe dzieci alkoholików (syndrom DDA). Problemy dzieci z rodzin alkoholowych - depresja i nie tylko
Ojciec alkoholik to koszmar niejednego dziecka. Dz
Koronawirus: Bezpłatne porady psychologiczne NFZ. Przetestowaliśmy, jak to działa
W związku z pandemią koronawirusa oraz gwałtownym
Gdzie szukać pomocy w depresji?
Chorzy na depresję potrzebują pomocy już w początk