Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ropień około odbytniczy jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Witam. Czy ropień około odbytniczy jest wskazaniem do cesarskiego cięcia ? W zeszlym roku mialam nacinany, później mi się odnowił. Mam unikać parcia podczas korzystania z toalety, bo jest ryzyko powstania przetoki. A wiadomo ze podczas porodu siłami natury cala dolna część mocno pracuje i jest to spory wysiłek. Czy chirurg czy proktolog moze zlecić cesarske cięcie ? Pozdrawiam
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Łagodzenie bólu porodowego - oddychanie, relaks, poród rodzinny

Ból porodowy jest czasem bardzo trudny do zniesienia. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jak można naturalnie złagodzić przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jest taka możliwość, że w Pani przypadku konieczne będzie rozwiązanie ciąży przez cesarskie cięcie.

Ostateczną decyzję podejmuje zawsze ginekolog prowadzący ciążę, a nie specjalista – w tym wypadku proktolog czy chirurg – niemniej zawsze robi to na podstawie zaświadczenia od specjalisty. Stąd powinna Pani skonsultować się z lekarzem, u którego się Pani leczy bądź leczyła.

Badanie per rectum oraz zapoznania się z historią choroby pozwoli proktologowi na ocenę ryzyka w przypadku porodu siłami natury. Jeżeli specjalista uzna, że zachodzi ryzyko powstania przetoki odbytu bądź innych powikłań wynikających z ropnia okołoodbytniczego, wystawi zaświadczenie, które będzie Pani musiała przedstawić ginekologowi.

Proszę również porozmawiać na ten temat z ginekologiem prowadzącym ciążę, na pewno będzie musiał wziąć pod uwagę Pani chorobę.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to o ropniu okołodobytniczym oraz przetoce przeczyta Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/ropien oraz https://portal.abczdrowie.pl/przetoka-odbytu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy