Czy są komputerowe programy monitorowania przebiegu cukrzycy? Jak są, gdzie je nabyć?

Mam 67 lat, na cukrzycę typu 1 choruję 29 lat, ważę 75 kg. Od 11 lat jestem na intensywnej insulinoterapii, rano humulin N - 20 jednostek i Humalog R - 8 jednostek, obiad humalog R - 6, kolacja humalog R - 7, przed snem humulin N - 17. Od 7 lat co 3-5 miesięcy przebywam na wizytach w gabinecie okulistycznym - laseroterapii, mam częste hipoglikemie, badania poziomu cukru wykonuję codziennie 5-7 razy, bo zanikło u mnie odczucie niedocukrzenia już od 6 lat, samodzielnie do pomiaru stosuję glukometry. Wspomagam się w utrzymaniu się w normoglikemi stosując dzienniczek samokontroli, program komputerowy Accu-Chek Compas i program komputerowy dietetyk ver.20.1.58. Celem polepszenia utrzymania normoglikemi marzy mi się program komputerowy, w którym byłyby połączone uprzednio wymienione programy i ewentualnie dodatkowo program o wydatku energetycznym (wysiłek fizyczny). Byłbym zadowolony z otrzymania informacji, że istnieją takie programy i gdzie można je nabyć. Z góry dziękuję za wsparcie.

67 LAT ponad rok temu

Dzień dobry Panu!

Bardzo dobrze, że zainteresował się Pan chorobą na poważnie i stara się samodzielnie trzymać nad nią kontrolę. To pozwoli Panu znacznie dłużej cieszyć się zdrowiem.

Niestety, z programów w języku polskim dotarł Pan do najlepszych, jedyne co mogę polecić to aplikację sieciową (czyli dostępną na stronie www) http://www.cukrzyca.sos.pl/ stworzoną dla diabetyków - może będzie trochę bardziej pomocna, aczkolwiek dalej nie jest to program, o jakim Pan pisze.

Natomiast wśród pozycji angielskojęzycznych jest duży wybór aplikacji zarówno na komputer jak i telefon komórkowy. Pozwoliłem sobie zacytować kilka linków:
http://healthsoftware.hazeleger.net/,
http://download.cnet.com/D-Diabetic-Software/3000-2129_4-10289703.html,
http://www.diabetesonline.com/,
http://www.mdiabetic.com/.

Jeśli zna Pan angielski, któryś z tych programów może odpowiadać Pana oczekiwaniom

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.