Czy seks może być brany jako aktywność fizyczna, dzięki której waga spada?

Czy seks może być brany jako aktywność fizycznie dzięki której waga spada? Poprawia się kondycja?

Witaj !

Seks jest aktywnością fizyczną i można spalić od 150 do 250 kcal ( rożne źródła rożnie podają )ale nie można go traktować jako sport , ani jako środka do poprawy kondycji. NATOMIAST UPRAWIANIE SPORTU MOŻE WZMAGAĆ APETYT NA SEKS.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Seks jest przeciętną codzienną czynnością, o której można powiedzieć, że jest taką samą aktywnością fizyczną czy w takim samym stopniu przyczynia się do spalania kalorii, jak umycie okna czy odśnieżenie samochodu. Często uprawianie seksu wiąże się z wysiłkiem fizycznym - wzrasta tętno, zmienia się sposób oddychania, podnosi się poziom adrenaliny i testosteronu, następuje wyrzut endorfin. Szczególnie stosunek trwający dłużej lub w szczególnie wymagającej pozycji, wzmacnia organizm, można uznać to za rodzaj "gimnastyki". Seks zawsze jest korzystny dla zdrowia, ale trudno powiedzieć, aby przeciętna aktywność seksualna była porównywalna do profesjonalnego treningu na siłowni.

Pozdrawiam!