Czy seks w ostatni dzień przyjmowania tabletek jest bezpieczny?

Witam serdecznie. Mam 21 lat, od 9 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Teraz postanowiłam zrobić 2-3 miesięczną przerwę w ich braniu. W ostatni dzień brania ostatniej tabletki uprawiałam seks. W tym miesiącu zgonie z planowaniem nie chce już brać kolejnego opakowania. Czy słusznie? A może lepiej wziąć jeszcze jedno opakowanie, żeby mieć pewność ze nie zaszło do zapłodnienia. Bardzo dziękuje z odpowiedź. Pozdrawiam, Karolina

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne zachowują swoją skuteczność także w ostatnim dniu ich stosowania. Nie napisała Pani, co jest powodem zaprzestania przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam.