Odstawienie tabletek na miesiąc: Czy znów mogę zacząć brać tabletki?

Witam. Od początku lutego zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (pierwszy raz w życiu). Skończyłam jedno opakowanie i niestety zdecydowałam żeby przestać je brać, bo wydawało mi się że jestem przez nie bardziej nerwowa niż zwykle. Nie chciałam narażać swojego związku przez częste kłótnie z chłopakiem. Teraz jednak zaczynam żałować, że postanowiłam przestać je brać, nie chcę znowu wracać do prezerwatyw, ten 'koszmar' trwał w naszym związku już 1,5 roku aż nie zdecydowałam się na tabletki i nie wiem czemu przestałam je brać. Moje pytanie brzmi, czy mogę zacząć brać tabletki znowu od kwietnia? Przez marzec już nie mogę. Czy ta miesięczna przerwa nie spowoduje u mnie jakichś problemów z organizmem? Po jakim czasie od ponownego zaczęcia ich zażywania będę mogła uprawiać seks bezpiecznie bez innych zabezpieczeń? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Jeżeli rozpocznie Pani przyjmowanie tabletek w pierwszym dniu miesiączki to ich działanie antykoncepcyjne będzie zachowane od początku opakowania. Nie ma wówczas potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam