Czy serki wiejskie są zdrowe?

Witam serdecznie, Chciałam zapytać czy serek ziarnisty Mlekovita Trzebownisko jest zbyt kaloryczny na drugie śniadanie dla osób dbających o linię - zawartość tłuszczu 8 % aż, kalorii w porcji 200 g jest 280. Lepiej wybrać zawierający mniej tłuszczu np z Piątnicy 5 % tłuszczu albo lekki 3 %? Co innego mogłabym zjeść na śniadanie i drugie śniadanie , aby nie przytyć, a nawet troszkę schudnąć? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Serek wiejski może pojawiać się w naszym żywieniu - jeśli nie mamy przeciwwskazań ze względu na występujące schorzenia.
Powinno wybierać się nabiał półtłusty. Należy go serwować z dodatkami - pieczywem pełnoziarnistym, warzywami bądź pestkami
Dobór posiłków jest kwestią indywidualną i zależną od Pani aktualnego stanu zdrowia. Ważna jest również ilość spożywanych produktów oraz ich jakość.

Pozdrawiam, dietetyk Marianna Hall ( www.nutrado.pl )