Czy skuteczność antykoncepcji jest taka sama?

Witam. W poprzednim miesiacu zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Jestem w trakcie przyjmowania 2 blistra tabletek antykoncepcyjnych Belara. Dodatkowo, od kilku lat leczę się na niedoczynnośc tarczycy, przyjmując tabletki Euthyrox N88. Niestety, na wyjazd na weekend (3dni) zapomnialam zabrac ze soba lek Euthyrox. Lek Belara mam ze sobą i biorę regularnie, codziennie o 22:00. Czy nieprzyjecie przez te 3 dni leku Euthyrox wpływa na dzialanie Belary? Dodam, że przed wyjazdem na wspomniany weekend odbyłam stosunek.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro systematycznie przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne Belara i w trakcie ich przyjmowania nie doszło do sytuacji, w których ochrona mogłaby zostać zmniejszona (biegunki, wymioty, pominięcie tabletki lub opóźnienia w jej przyjęciu), to skuteczność antykoncepcji jest zachowana.

Lek Euthyrox nie powinien mieć wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych. W związku z tym pominięcie tabletek Euthyrox nie wpłynie na ochronę przed ciążą.

Pytania o jednoczesne przyjmowanie wyżej wymienionych pigułek znajdują się pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-na-niedoczynnosc-tarczycy-oslabia-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-brac-tabletki-antykoncepcyjne-przy-euthyrox.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.