Czy skuteczność jest osłabiona? Biegunka i wymioty przy 12 tabletce

Witam. Mam jedno pytanko. Tabletki biorę od roku, zawsze ok 22. Wynikła taka sytuacja, że pewnego dnia kolo godz 18 dostałam biegunki i zwymiotowałam (o ten pierwszy dzień się nie martwię, ponieważ tabletka z dnia poprzedniego na pewno się wchłonęła) chodzi mi tu o kolejne dni. W tym samym dniu o 22 zażyłam tabletkę, lecz towarzyszyła mi biegunka a o 6 rano zwymiotowałam praktycznie wodę. Znów wzięłam tabletkę o 22. Ogólnie można zaliczyć, że miałam biegunkę przez 2 dni. Licząc według kalendarza wychodzi, że ta sytuacja miała miejsce mniej więcej przy 12-13 tabletce. Resztę tabletek przyjmowałam normalnie o godz 22 tak jak zawsze, po tych 2 dniach niepewnych już wszystko wróciło do normy. Wybrałam resztę tabletek do końca. W piątek wzięłam ostatnią z listka. Od soboty zaczęła się przerwa a więc dziś 3 dzień. Od tej sytuacji (z biegunką i wymiotami) minęło ok 10 dni. aha i mam jeszcze jedno pytanie czy to pominiecie tabletek może mieć wpływ na pojawienie się krwawienia z odstawienia? Zazwyczaj dostawałam we wtorek a tu cisza. Fakt doszło do penetracji ale tylko dłonią, palcami ze strony mojego mężczyzny, jedynie co mogło pojawiać się na tych dłoniach to preejakulat co również jest mało prawdopodobne, bo nie przypominam sobie by dotykał się tam, co najwyżej przez spodnie .

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Sytuacja, którą Pani opisuje nie powinna mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji ani nie powinna spowodować przesunięcia krwawienia, chyba że biegunka wynikała z infekcji a wtedy organizm mógł na nią zareagować przesunięciem krwawienia.

Z poważaniem