Czy słusznie podejrzewam u siebie nerwicę lękową?

Witam, Jestem uczennicą liceum. Od około pół roku zaczęłam się źle czuć, towarzyszą temu mdłości, bóle brzucha. Nie mogę nic jeść mam ściśnięty żołądek. Przed szkoła jest mi niedobrze. Wydaje mi się ze jest to spowodowane przez stres. Boje się ze się to nasili. Podczas jazdy w busie do szkoły mam to samo a nawet wtedy najbardziej. Czy da się jakoś tego pozbyć? Nie mam tego codziennie. Nie mam pojęcia czemu to wraca. Podejrzewałam ze jest to nerwica lekowa, ale to spotyka mnie tylko przed szkoła lub w szkole. Bardzo proszę o poradę bo już nie mogę wytrzymać. Ostatnio na lekcji musiałam wyjść gdyż tak bardzo zestresowałam się odpowiedzią. Zaczęłam mieć odruchy wymiotne. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę u psychiatry, który postawi diagnozę oraz dobierze metody leczenia. Najprawdopodobniej objawy te rzeczywiście mają podłoże nerwicowe i wymagają konsultacji. Warto poświęcić codziennie trochę czasu na relaks i znaleźć takie formy aktywności, które pozwoliłyby rozładować napięcie i stres np. taniec, rysowanie, sport, trening relaksacyjny itd. Polecam także ziołowe środki uspokajające, których dalsze stosowanie trzeba będzie skonsultować jeśli zostanie wdrożona farmakoterapia. Dobrym pomysłem byłaby także konsultacja u psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocne mogłoby się okazać krótkoterminowe wsparcie lub psychoterapia. Psycholog pomógłby również Pani nauczyć się radzenia sobie ze stresem oraz stanowiłby źródło wsparcia. Ciekawi mnie to, co tak bardzo Panią stresuje i czy stres ten związany jest z Pani ambicjami czy też w szkole dzieje się coś niedobrego. Sądzę, że warto aby porozmawiała Pani o tym ze swoimi rodzicami. Mam nadzieję, że pokona Pani swoje trudności i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam Panią,
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Opisane przez Panią objawy mogą też sugerować zaburzenia
nerwicowe, które często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.

Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl