Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie napisała Pani ile wynosi długość cyklu, natomiast zakładając, że zwyczajowo jest to ok. 28 dni, a Pani była w 24. dniu cyklu, to można przyjąć, że są to dni niepłodne. Wówczas ciąża jest wykluczona. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-i-plodne.

Myślę, że nie ma Pani powodów do obaw, natomiast należy pamiętać, że żadna metoda antykoncepcyjna nie jest pozbawiona wad i niestety niesie za sobą ryzyko nieplanowanej ciąży.

Warto wiedzieć, że już po 14 dniach od stosunku płciowego może Pani wykonać test ciążowy z moczu na obecność hormonu beta hCG. Odsyłam do artykułu, który tłumaczy zasadę, na której opierają się testy ciążowe domowego użytku i klasyfikuje je: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy