Czy spadek nastroju to początek depresji?

Witam, Mam 25 lat. Jestem kobietą do tej pory bardzo aktywną życiowo i zawodowo. Od kilku miesięcy choć zabieram się do wielu rzeczy na koniec nic nie robię. Potrafię spać po 14-15 godzin. Ostatnio często płaczę w autobusie, w kawiarni. Czuję się bardzo samotna, choć w koło wiele osób. Wielu ludzi uważa mnie za człowieka sukcesu. Ja uważam że odniosłam porażkę i jestem balastem dla ludzi. Mam wrażenie że coraz więcej ludzi ocenia mnie negatywnie i . Czy mam depresję, czy to możliwe ?

Witam

Opisane objawy są bardzo zbliżone do depresji i świadczą o głębszym kryzysie w obszarze emocji.Proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, który dokona odpowiedniej diagnozy w kierunku depresji i podejmie odpowiednie działania uzdrawiające i poprawiające nastrój.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam.
Spadek aktywności, długi sen, zaniżona samoocena mogą być objawami depresji. I czy nazwiemy to depresją czy też nie, najistotniejsze jest to, co się kryje pod jej objawami. Co takiego wydarzyło się i/lub wydarza w Pani życiu, jakie emocje i myśli wzbudza w Pani.
Proponuję, aby udała się Pani na konsultacje do psychoterapeuty, który wykonana wstępną diagnozę problemu i zaproponuje najwłaściwszą formę pomocy. Być może zaleci również wizytę u psychiatry, aby włączyć do leczenia farmakoterapię.

Pozdrawiam i szczerze namawiam do bezzwłocznego skorzystania z pomocy psychoterapeuty.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie. Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

Witam Panią
Pani obniżony nastrój oraz związane z tym poczucie
frustracji i dyskomfortu prawdopodobnie wynikają
z niskiej samooceny, braku wiary we własne możliwości
i być może przykrych doświadczeń z przeszłości.
Nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka
i brak wiary w swoje możliwości negatywnie
wpływają na wszystkie obszary Pani
funkcjonowania i sprawiają, że nie potrafi Pani
cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje
marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i poczucie przygnębienia.
Możliwe, że cierpi Pani również na depresję,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do psychoterapii
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany, a Pani znów
będzie mogła cieszyć się życiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie