Czy spadek potasu może być spowodowany przewlekłym stresem?

Szanowni Państwo, chciałbym zapytać czy spadek potasu może być spowodowany przewlekłym stresem? Mój poziom to 3,3 mmmol/l. Aktualnie przyjmuję Kalipoz w tabletach (ile czasu mam go przyjmować, biorę po 2 tabletki dziennie).

Zaburzenia w gospodarce elektrolitycznej i pierwiastkowej mogą być spowodowane stresem, choć wpływ ten może być pośredni- tzn. w stresie nie skupiamy się na dbaniu o zdrowie, to, co jemy, czy się wysypiamy itp, a to z kolei także ma wpływ na zaburzenia w naszym organizmie. Oprócz suplementacji zachęcam do zmiany trybu życia lub tez konsultacji w psychologiem, który pomoże lepiej radzić sobie z e stresem.

Oczywiście przewlekły stres znacząco osłabia organizm i wpływa negatywnie na gospodarką wewnętrzną organizmu. Warto suplementować potas, sprawdzić jakie produkty zawierają go najwięcej. Zachęcam również do konsultacji z lekarzem internistą w celu sprawdzenia czy nie ma innej przyczyny "uciekania" potasu z organizmu.