Potraktowanie żywej miazgi spirytusem nic nie da poza gigantycznym doznaniem bólowym !!
Po drugie "trucie zębów" to też jest metoda bardzo przestarzała , nowoczesna endodoncja jej praktycznie nie uznaje.
Po co "truć " zęba mając znieczulonego pacjenta skoro można od razu miazgę zęba wyciągnąć , oczyścić i opracować kanał po czym go wypełnić i to wszystko na jednej wizycie.
Takie leczenie można przeprowadzić , mając oczywiście odpowiednią wiedzę i wyposażenie w 7 na 10 przypadkach.
Ja osobiście pastę do dewiatlizacji (trucia) ostatni raz widziałem na stażu po studiach , a to trochę już czasu minęło. ;)
Witam!
Z doświadczenia wiem,że pacjenci czasem przykładają wacik nasączony spirytusem do bolącego zęba w celu uśmierzenia bólu! Na pewno ten sposób nie jest skuteczny a na dłuższą metę nawet można sobie uszkodzić (oparzyć) błonę śluzową... Stomatolodzy stosują łagodniejsze środki do dewitalizacji zęba ,ale to nie oznacza,że są one mało skuteczne...! Są bezpieczniejsze dla zęba i pacjenta,ale proces "trucia" trwa po prostu dłużej... Pozdrawiam.
„Stomatologia Białystok”
Pomysł "spalenia" nerwu w zębie za pomocą spirytusu jest zdecydowanie niewłaściwy i bardzo niebezpieczny. Chociaż może się wydawać, że takie domowe metody mogą pomóc w walce z problemami z nerwem, to w rzeczywistości są one nie tylko nieskuteczne, ale również mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Spirytus, jak wiele innych substancji, może powodować nieodwracalne uszkodzenia tkanek zęba, w tym miazgi (nerwu), ale także innych tkanek wokół zęba. Może to prowadzić do martwicy tkanek, a w konsekwencji do rozwoju infekcji, ropni lub innych powikłań. Metoda spalania nerwu spirytusem jest bardzo nieprecyzyjna i może prowadzić do niekontrolowanego zniszczenia miazgi. Stomatolodzy wykonują leczenie kanałowe z precyzyjnymi narzędziami i technikami, aby skutecznie usunąć martwą miazgę, a następnie oczyścić i wypełnić kanały zęba, co zapobiega dalszym infekcjom. Stomatolodzy, wykonując leczenie kanałowe, usuwają zainfekowaną lub martwą miazgę z wnętrza zęba, oczyszczają kanały z bakterii, a następnie wypełniają je specjalnym materiałem. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda, która eliminuje ból i zapobiega dalszym problemom. Leczenie kanałowe wykonuje się pod znieczuleniem, aby pacjent nie odczuwał bólu. W przypadku bardziej zaawansowanej infekcji, stomatolog może również przepisać antybiotyki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Stomatolodzy używają sprawdzonych metod, które zostały opracowane na podstawie badań i doświadczeń klinicznych. Stosowanie spirytusu do spalenia nerwu w warunkach domowych jest nie tylko nieskuteczne, ale również bardzo ryzykowne i może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, takich jak rozprzestrzenienie infekcji na inne tkanki, w tym kość. Zdecydowanie odradzam stosowanie takich metod w leczeniu zębów. Jeśli masz problem z zębem, który wymaga leczenia nerwu, najlepiej udać się do stomatologa, który przeprowadzi odpowiednie leczenie kanałowe. Stomatolodzy posiadają odpowiednie narzędzia, wiedzę i doświadczenie, aby skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić leczenie zęba.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Leczenie kanałowe przy obumieraniu zęba – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Ból zęba leczonego kanałowo i źle przeprowadzone leczenie – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Zatrucie zęba przed leczeniem kanałowym – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Co robić z tą przetoką zęba? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Leczenie kanałowe i przykrycie ryzy na zębie – odpowiada Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
- Leczenie kanałowe i ropień w dziąśle – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Od czego zależy czy ząb należy leczyć kanałowo? – odpowiada Lek. dent. Agata Grabowska-Biały
- Leczenie kanałowe i opuchlizna oraz ból zęba – odpowiada Lek. dent. Bartłomiej Opławski
- Bóle zęba przy dotyku po leczeniu kanałowym – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Bóle zęba promieniujące na lewą część szczęki – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
artykuły
Dewitalizacja zęba - co to jest i jak przebiega?
Dewitalizacja zęba to zaawansowana procedura stoma
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym - zabieg, charakterystyka, materiał kompozytowy, inaly/onlay
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym jest bardzo wa
Cena leczenia kanałowego - przebieg zabiegu, powikłania, od czego zależy koszt
Cena leczenia kanałowego jest najczęściej dość wys