Czy spalenie nerwu w zębie jest dobrym pomysłem?

Witam, moje pytanie jest takie czy spalenie nerwu w zębie jest dobrym pomysłem. Doszły mnie słuchy aby gdy ma ktoś zepsutego zęba włożył do niego watę nasączona spirytusem i poprzez to spali nerwu. Dlaczego więc tak nie postępują stomatolodzy i nie palą pod znieczuleniem nerwów spirytusem, tylko trują zęba wielokrotnie?

Po drugie "trucie zębów" to też jest metoda bardzo przestarzała , nowoczesna endodoncja jej praktycznie nie uznaje.
Po co "truć " zęba mając znieczulonego pacjenta skoro można od razu miazgę zęba wyciągnąć , oczyścić i opracować kanał po czym go wypełnić i to wszystko na jednej wizycie.
Takie leczenie można przeprowadzić , mając oczywiście odpowiednią wiedzę i wyposażenie w 7 na 10 przypadkach.
Ja osobiście pastę do dewiatlizacji (trucia) ostatni raz widziałem na stażu po studiach , a to trochę już czasu minęło. ;)

Witam!
Z doświadczenia wiem,że pacjenci czasem przykładają wacik nasączony spirytusem do bolącego zęba w celu uśmierzenia bólu! Na pewno ten sposób nie jest skuteczny a na dłuższą metę nawet można sobie uszkodzić (oparzyć) błonę śluzową... Stomatolodzy stosują łagodniejsze środki do dewitalizacji zęba ,ale to nie oznacza,że są one mało skuteczne...! Są bezpieczniejsze dla zęba i pacjenta,ale proces "trucia" trwa po prostu dłużej... Pozdrawiam.