Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy sperma mężczyzny jest w każdej chwili gotowa do zapłodnienia kobiety?

Mam takie pytanko :) Chce mieć dziecko z dziewczyną. 1. Czy należy "spuścić" się do pochwy 2 dni przed owulacją ? 2. Czy należy "spuścić" się co dwa dni po owulacji w dni płodne ? 3. I czy sperma mężczyzny jest w każdej chwili gotowa do zapłodnienia kobiety czy mężczyzna powinien jakoś przygotować nasienie ?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Najlepszy moment na zajście w ciążę

Dzień dobry!

1. Tak, wytrysk powinien nastąpić w pochwie. Jest możliwe zapłodnienie poprzez przeniesienie świeżej spermy w okolice pochwy lud do jej wnętrza np. na palcach, ale jeśli celem stosunków jest poczęcie dziecka, naturalną drogą jest odbywanie pełnych stosunków dopochwowych. 2. Okres płodny trwa najczęściej kilka dni, dodatkowo nakłada się na to fakt, że również plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kilka dni. Istnieją kalkulatory i metody obserwacji cyklu, dzięki którym można oszacować (bo domowymi sposobami i przy braku doświadczenia w samoobserwacji nie zawsze jest to 100% pewności) termin dni płodnych. Staranie się o ciążę zakłada regularne współżycie przez kilka miesięcy, ze szczególnym uwzględnieniem dni płodnych. 3. Generalnie w spermie niemal każdego mężczyzny znajdują się żywe plemniki zdolne do zapłodnienia. Różna jest jednak ich ilość i jakość. Zależy to od wielu czynników - wieku, ogólnego stanu zdrowia, diety, używek, czynników genetycznych itp.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Jeśli interesuje Pana stan nasienia w związku z planowana prokreacją - to najlepiej odwiedzić lekarza androloga, który zbada nasienia i udzieli potrzebnych wskazówek.Tak zwany czynnik męski jest równie częstą przyczyną niepłodności małżeńskiej, jak problemy kobiet.
Decyzja o dziecku jest bardzo ważną decyzją i pwinna być rozważna, dojrzała.
Problemu z andrologiem we Wrocławiu być nie powinno.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy