Czy podczas miesiączki może dojść do zapłodnienia?

Witam, Czy w czasie krwawienia miesiączkowego może dojść do zapłodnienia? Jak to możliwe, skoro po owulacji jajeczko obumiera a macica w trakcie krwawienia się złuszcza? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w okresie dni płodnych może dojść do zapłodnienia bez współżycia, jedynie przez przesuwanie penisa po wargach sromowych (przedsionku pochwy) kobiety? Czy plemniki są w stanie pokonać "tak długą drogę"?

Witam. Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych nawet do 7 dni w związku z czym u osób które mają krótkie cykle menstruacyjne możliwe jest zajście w ciążę podczas okresu. W płynie preejakulacyjnym wydzjelajacym się z penisa przed wytryskien znajdują się plemniki w związku z czym zajście w ciążę w opisanej sytuacji jest możliwe.