Czy środek na komary wpływa na rozwój dziecka?

Witam jestem w 5 tyg ciąży. W nocy bardzo gryzly mnie komary wiec zaspana odruchowo wlaczylam Rajd ( do kontaktu). Dzialal 5godz przy otwarty oknie. Rano zaczeam sie zastanawiać i bardzo drnerwowac czy Rajd moze w jakiś sposób wplynac na rozwój dziecka/ ciąży? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

raczej nie powinien. proponuje unikac tego typu srodkow i byc moze rozwiazaniem byloby moskitiery.