Czy stosowanie maści Protopic jest nadal konieczne?

Witam, Stosowałam bedicort na palcach u jednej ręki przed 14 dni. Dodatkowo w tym czasie leczyłam sie antybiotykiem CIPRONEX, który został mi przepisany na wysyp gronkowca MSSA na dwóch palcach ( diagnoza po posiewie). Po odstawieniu tej maści, którą jutro przyjmę po raz ostatni lekarza zalecił Protopic na kolejne 14 dni. Czy jest on konieczny skoro wszystkie zmiany mi się zagoiły? Bardzo chcemy mieć z partnerem dziecko, a z tego co wiem nie wolno przy tej maści planować. Staramy się już od roku i każdy cykl owulacyjny jest dla nas na wagę złota. Proszę o odpowiedź czy maść stanowi zagrożenie i czy jest konieczna?

Lek. Michał Lenard

Należy unikać tej maści podczas starania się o dziecko. Jeżeli jednak Pani lekarz przepisał ten lek, to sugeruję zastosować się do jego zaleceń i wstrzymanie się z planami rozrodczymi na okres terapii. Pozdrawiam!