Czy stosunek przerywany jest dobrą metodą wspomagającą działanie antykoncepcyjne tabletek?

Witam, ze względu na pomyślną korespondencję, pozwolę zadać sobie kolejne pytanie do eksperta. Biorę tabletki antykoncepcyjne (24+4, pół roku,) ale mam syndrom panikary. Nie wiem, czy skuteczny w jakikolwiek sposób jest tutaj dodatkowo stosunek przerywany, skoro preejakulat także zawiera plemniki, ale nie do końca wiem, jak bardzo różnią się od tych w spermie. Pozdrawiam serdecznie, proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Stosunek przerywany ma skuteczność na granicy błędu statystycznego.
Jeśli bardzo niepokoi się Pani możliwością wystąpienia niechcianej ciąży, proponuję do tabletek antykoncepcyjnych dołożyć skuteczniejsze metody antykoncepcji, np. prezerwatywy.