Czy swędzenie w okolicy pupy po kontakcie ze zwierzęcymi odchodami może świadczyć o owsikach?

Witam, mój synek miał ostatnio niekontrolowany kontakt z odchodami zwierząt w piaskownicy (najprawdopodobniej bezdomnych kotów). Od wczoraj skarży się na swędzenie w okolicach pupy, ale też w innych miejscach. Pierwsze co przyszło mi do głowy to owsiki. Czy to możliwe, że w tych odchodach były jaja owsików? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki był czas między kontaktem a objawami ? Wskazana wizyta u lekarza pediatry po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć