Czy szyjka macicy w złym stanie to rak?

Witam byłam u ginekologa tydz temu 1 wizyta od 5lat lekarz powiedział że szyjka macicy jest w bardzo zlym stanie nie zrobił cytologi tylko od razu skierował na wycinek do szpitala na zdjeciu usg widać coś podłużnego na szyjce i dużego czy to może być rak ?boli mnie brzuch od kilku miesięcy z góry dziękuję za odp pozdrawiam MAGDA 34lat

Lek. Michał Lenard

Nie można tego jednoznacznie stwierdzić na podstawie dostępnych danych, ale wydaje się, że może być to zmiana nowotworowa. Należy skierować się do szpitala na pobranie wycinka. Pozdrawiam!