Czy ta podwyższona temperatura to wynik stresu?

Odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa codziennie mam podwyższona temperaturę.. przed kilka dni było wszystko w porządku,po czym znowu moje pomiary są w granicach od 36.6 do 37.1 .. czy może to być apowodo wne stresem? Strasznie się nakręcam że może być coś ze mną nie tak,denerwuje się i może to stąd ta podwyższona temperatura. Proszę o radę. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam, podwyższona temperatura może być spowodowana rozwijającą się infekcją, ale również jak najbardziej stresem. Tutaj podpowiedź naszych ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podwyzszona-temperatura-moze-byc-spowodowana-stresem. Ponadto proszę zwrócić uwagę, kiedy mierzy Pan temperaturę – najniższa jest nocą, zaś najwyższe wskaźniki mogą być wieczorem. Inna temperatura ciała będzie po przyjściu do domu, inna po gorącym prysznicu... Jeśli chce Pan, żeby wynik był miarodajny, sugeruję wykonywanie pomiarów nie więcej niż 2-3 razy dziennie, zawsze w tej samej sytuacji oraz obserwowanie czy wzrostowi temperatury towarzyszą jakieś inne objawy (ból głowy, osłabienie, zmęczenie i inne). Więcej o stanie podgorączkowym oraz czym bywa spowodowany w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/stan-podgoraczkowy-przyczyny-leczenie. Proszę wziąć również pod uwagę to, że wahanie temperatury w tych granicach nie zawsze jest stanem patologicznym, a nawet jeśli, to być może układ odpornościowy świetnie sobie poradzi z tym, co mu dolega. W razie gdyby stan podgorączkowy się utrzymywał albo gdyby pojawiły się jakieś inne dolegliwości, warto skontaktować się z internistą, żeby w pierwszej kolejności wykluczyć czynniki somatyczne. Wskazane wówczas byłoby badanie moczu oraz morfologia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.