Czy ta suplementacja może wpłynąć na rozjaśnienie przebarwień skórnych?

Suplementacja glutationu Czy suplementacja glutationem może wpłynąć na rozjaśnienie przebarwień skórnych głównie posłonecznych m.in poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy? Jeśli tak, to jak długo musi trwać taka suplementacja, by zauważyć pierwsze efekty? Dziękuję, Ewelina KOBIETA, 40 LAT
KOBIETA, 40 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

glutation jest naturalnie występującym w organizmie antyoksydantem, który odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Kuracja tym składnikiem może pomóc, ponieważ aktywność tyrozynazy, enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny w skórze, może być hamowana przez czynniki o działaniu przeciwutleniającym, w tym wspomnianego przez Panią glutationu.

Czas, jaki jest potrzebny na zauważenie pierwszych efektów, może się różnić w zależności od organizmu i stanu skóry. Każda osoba reaguje indywidualnie na suplementację.

Przed rozpoczęciem kuracji zalecamy konsultację z dermatologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/glutation-najsilniejszy-antyoksydant-co-o-nim-wiemy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.