Czy tabletki antykoncepcyjne będą działaś prawidłowo?

Witam, pierwszego dnia po przerwie 7 dniowej wzięłam pierwszą pigułkę o 22-ej ale coś mi rano ubzdurało i o 9ej wzięłam kolejną. Moje pytanie brzmi, ponieważ jest to pierwszy dzień brania pigułek w pierwszym tygodniu czy taka zwiększona dawka nie spowoduje, że organizm następne pojedyncze dawki uzna za zbyt małe i nie utrzyma ochrony antykoncepcyjnej? Biorę Levomine.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych w ciągu jednego dnia nie zmniejszy skuteczności zabezpieczenia przed ciążą. Ochrona byłaby bowiem zmniejszona w przypadku pominięcia wzięcia tabletki.

Jeżeli chodzi o konsekwencje takiej sytuacji, to polegają one na skróceniu cyklu o 1 dzień, ponieważ kolejne opakowanie powinna Pani przyjąć 1 dzień wcześniej. Przesunie się także dzień przyjścia krwawienia z odstawienia.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami innych użytkowników, do których linki zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzielam-dwie-tabletki-antykoncepcyjne-jednego-dnia-co-teraz

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zle-przyjmowane-tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.