Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować zaburzenia trawienia?

Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować zuburzenia trawienia? Biorę pigułki od 6 lat i zauważyłam, że mniej więcej od tego czasu mam luźne stolce, po posiłku czuję pracę jelit i czasami muszę się załatwić, mam wzdęcia i nadmierną ilość gazów. Czy jeżeli jest to wina tabletek, zmiana ich na inne może pomóc?

Lek. Michał Lenard

Mogą to być objawy tabletek antykoncepcyjnych, modyfikacja leczenia faktycznie może zniwelować niepożądane objawy. Sugeruję skonsultować się ze swoim ginekologiem. Pozdrawiam!