Czy tabletki osłonowe pomogą w utrzymaniu wagi?

Witam, mam 43 lata biore regulon ponieważ badania wykazały ze zaczynam wchodzić w menopauzę.Mam pytanie jakie tabletki osłonowe mogłabym stosować przy zażywaniu tabl. antykoncepcyjnych. Bardzo zdrowo się odżywiam , ćwicze 4 razy w tygodniu a pomimo tego zauważyłam ze zaczęłam tyć. Czy tabletki osłonowe pomogą w utrzymaniu wagi. Dziękuję i pozdrawiam Beata

Renata GrzechociĹska

Witam.
Tabletki osłonowe przy antykoncepcji często zawierają fitoestrogeny, które mogą obniżać skuteczność hormonalnej terapii zastępczej. Proszę udać się do lekarza być może uda się zmienić preparat na inny, który nie będzie u Pani wywoływał takiego efektu.
Pozdrawiam