Czy tabletki zaczęły już działać?

Dopiero zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. W trzeci dzień przyjmowania tabletki wystąpiła u mnie biegunka, trwała przez 3 dni,nie była to ostra biegunka. W tym czasie przyjmowałam tabletki o stałej porze, w godzinę od przyjęcia tabletki znowu wystąpiła biegunka. Czy tabletki zaczęły działać? Jak długo trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, jak długo po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej nastąpiła biegunka. Jeśli od zażycia pigułki minęło mniej niż trzy, cztery godziny, to niestety tabletka nie zdążyła się wchłonąć.

W takim przypadku należy postępować tak jak zaleca to producent w ulotce dołączonej do opakowania. Zazwyczaj chodzi o przyjęcie tabletki zapasowej. W przeciwnym razie tabletki nie zadziałają i może być konieczne stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez cały cykl.

Pytania o podobnej tematyce pojawiały się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-niezbedne-jest-dodatkowe-zabezpieczenie-w-przypadku-biegunki-podczas-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych-a-dodatkowe-zabezpieczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.