Czy tak należy stosować Escitalopram?

Dzień dobry, mam stwierdzoną nerwicę lękową która powstała przez nadmiar stresujących sytuacji. Lekarz psychiatra kazała stosować escitalopram Acitv 10 mg rano o 10 i 10 mg o 16. Przez cały okres leczenia ( 5 miesięcy) mam dziwny pogląd na otoczenie (wszystko robię świadomie, lecz dziwnie wszystko sporzegam). 1. Czy dzielenie przyjmowania lęku na 2x po 10 mg jest odpowiednie? 2. Czy to normalne, że się tak dziwnie spogląda na otoczenie podczas nerwicy lub leczenia lekiem?

Może Pan brać cała dawkę 20 mg naraz rano również. Takie efekty mogą wystąpić , powinny minąć po ok. tygodniu.