Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tak objawia się depresja?

Czy to depresja? Witam, będę szczera miałam trudne dzieciństwo, które zostawiło ślad na mojej psychice. Od jakiegoś czasu zdarzają mi się swego rodzaju napady depresyjne. W ich trakcie wracają do mnie wspomnienia z nieprzyjemnej przeszłości i zalewają jak fala. Nie potrafię tego kontrolować i po każdym takim epizodzie moje samopoczucie jest coraz gorsze. Zaczęłam izolować się od bliskich i przyjaciół, jestem non stop zmęczona i stałam się jakby obojętna na wszystko. Potrafię nie jeść, nie odzywać się do nikogo i nie wychodzić z domu, bo nie widzę sensu. Przestałam odczuwać radość z rzeczy, które do tej pory lubiłam. Te napady pojawiają się raz niespodziewanie, a raz wywołują je na prawdę błahe rzeczy. Nie wiem co z tym zrobić, bo jednak czytałam trochę o depresji w internecie i boje się, że coś sobie wmawiam.
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Witam. Z Pani opisu wynika, że stany które Pani przeżywa znacznie wpływają na Pani życie i relacje. Stany depresyjne mogą być jedynie objawem, tego co dzieje się w Pani psychice. Proszę znaleźć paychoterapeutę psychodynamicznego, można skorzystać z psychoterspii nieodpłatnie w ramach świadczenia w przychodni zdrowia psychicznego.

Jeżeli Pani stan nie będzie ulegał poprawie, czasem wdraża się leczenie farmakologiczne, aby wspomóc terapię. Proszę też udać się do psychiatry

Życzę powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy